LAURAS APPENAS FOTOIZSTĀDE "MĪLESTĪBAS MĀJA"

Līdz 2022. gada 31. janvārim t/c ORIGO būs skatāma Lauras Appenas fotogrāfiju personālizstāde "MĪLESTĪBAS MĀJA".

 

Sociāli dokumentālais foto stāsts par Mīlestības Māju tapa pusotra gada garumā. Jau pirmajā brīdī, pārkāpjot šīs mājas durvju slieksni, sajutu siltu, sirsnīgu gaisotni. Katru ciemošanās reizi vēroju, kā bērnos staro mīlestība, radošums un entuziasms. Un arvien spēcīgāka kļuva mana vēlme tur piedzīvoto caur fotogrāfijām parādīt arī citiem.

 

Mīlestības Māja ir vieta, kurā bērni mācās mīlēt dzīvi, sevi un citus. Tajā tiek īstenota Latvijas speciālistu radīta pedagoģijas metode “Mīlestības pedagoģija”, ar mērķi nodrošināt dabisku vidi bērna patiesas iekšējās būtības izaugsmei. Nodarbības sniedz ne vien pamatzināšanas, bet arī rosina izprast un runāt par savu jūtu pasauli, atklāt un attīstīt savus unikālos talantus. Radošas spēles, māksla un mūzika šajā izglītības iestādē ir ikdiena. Bērniem, kas ir veseli, tas ir stiprinoši, bet tiem, kam ir emocionālas, attīstības, uzvedības vai mācību grūtības – dziedinoši. Fotogrāfiju kolekcija tapa pusotra gada laikā, regulāri apmeklējot Mīlestības māju, iepazīstot audzēkņus un dziļāk ielūkojoties tajā, ko šāda alternatīva izglītības pieeja nodrošina bērna attīstībā. Iemūžinot bērnu radošās izpausmes, ko sekmē minēto pedagoģisko metožu izmantošana, vēlējos notvert bērnu atvērtību pašiem pret sevi kā unikāliem indivīdiem, un tādējādi – arī atvērtību pret citiem un citādo.  

 

​Paldies Mīlestības Mājai par sirsnīgo uzņemšanu un uzticēšanos, ļaujot ielūkoties bērnu un pedagogu ikdienā. Paldies ORIGO komandai par izstādes vietu un iespēju parādīt šo fotostāstu arī citiem. Paldies Harijam Liepiņam - izstādes kuratoram, arī fotogrāfam un manam tētim - par padomiem, palīdzību un par izstādes iekārtošanu, kamēr es zem vilnas segas strēbu zāļu tējas. Un paldies ģimenei, draugiem un klientiem, kuru atbalsts un iedrošinājums nereti ir mana degviela darboties, celties pēc kritieniem, iet uz priekšu un nepadoties.

 

Izstādes fotogrāfijas atradīsi t/c ORIGO jaunās ēkas 2.stāvā, pretī veikala Lindex ieejai. Sakarā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem, līdz ārkārtas situācijas beigām (11.01.) izstāde atvērta darba dienās.

Izstāde tapusi ar Mīlestības Mājas un t/c ORIGO finansiālu atbalstu.

Fotogrāfijas publicētas ar bērnu vecāku un pedagogu atļauju.

PAR IZSTĀDES AUTORI 
PAR FOTOSESIJĀM
FOTOSESIJU GALERIJA