ĢIMENES FOTOSESIJA TAVĀS MĀJĀS

JEB VĒRTĪGO MIRKĻU FOTOSESIJA

Visvērtīgākās man šķiet tās fotogrāfijas, kuras stāsta TAVAS ĢIMENES STĀSTU. Tajās Tu savu ģimeni ne tikai ieraugi, bet arī sajūti.


Vērojot fotogrāfijas, Tu burtiski sadzirdi skanīgos smieklus un sajūsmas spiedzienus. Vai klusumu, kurā top blēņas. Tu atsauc atmiņā pankūku garšu no brīvdienu rīta kopīgajām brokastīm. Un sajūti kafijas smaržu no krūzes, kura visdrīzāk atdzisusi stāv uz plauktiņa - jo tobrīd taču notika rotaļas, dejas vai nedarbi :) Sirds Tev pielīst pilna ar laimes sajūtu, vērojot siltos apskāvienus un mīļās bučas.


Kuri ir tie mirkļi un detaļas no TAVAS ģimenes ikdienas un notikumiem, kurus Tu noteikti vēlies paturēt atmiņā?

Ģimenes vērtīgo mirkļu fotosesijā top tās fotogrāfijas, kuras pamodina patiesas un sirsnīgas atmiņas. Tās bildes, kuras skatoties, acīs sariešas laimīgās asaras.
Un ar gadiem tās kļūst arvien vērtīgākas, vai ne? :)


Tie ir tie brīži, kurus tik ļoti gribam paturēt atmiņā uz mūžu, bet kurus bieži aizmirstam iemūžināt fotogrāfijās. Nu ja paveicas, tad uztaisām ātru telefonbildi, bet nereti paliekam ārpus kadra

5 jautājumi par ģimenes fotosesiju

1. KĀDAS BŪS FOTOGRĀFIJAS?

Lielākā daļa fotogrāfiju atspoguļos patiesus mirkļus un dabiskas emocijas, kas iemūžināti kadros jūsu ģimenes kopīgi pavadītajā laikā – brīvā gaisotnē un brīvi izvēlētās aktivitātēs.

 

Fotosesijas laikā jūsu darbības netiks kaut kā īpaši režisētas, aicinot jūs pozēt vai skatīties kadrā. Bet, ja vēlaties, tiksiet arī pie kopīgās ģimenes “dīvānbildes” :) Tas nozīmē, ka fotosesijas sākumā vai vidū veltīsim mazliet laika, lai plānoti un mērķtiecīgi uzņemtu kadrus, kuros esat cieši blakus viens otram kopīgā ģimenes portretā. Visbiežāk šīs bildes top uz viesistabas dīvāna, bet kopīgi varam izvēlēties jebkuru citu piemērotu vietu.

 

Fotosesijas izlasē saņemsiet gan krāsainas, gan melnbaltas fotogrāfijas.

2. KUR NOTIKS FOTOSESIJA?

Fotosesijas norises vietu izvēlaties jūs paši. Kāpēc? Jo fotoalbumu vērtīgākās bildes būs tapušas kādā no vietām, ko jūs saucat par savējo. Vietā, kurai ir kāda īpaša nozīme jūsu ģimenes stāstā.

Visbiežāk tiek izvēlēta ģimenes mājvieta, jo tieši ikdienas mājas dzīvē tiek radīts visvairāk kopīgo atmiņu.

Fotosesija var notikt arī ārpus mājām - kādā citā jūsu ģimenei nozīmīgā vietā, kur mēdzat pavadīt laiku ģimenes lokā. Vai varbūt tā ir kāda vieta, kuru sen jau vēlaties kopīgi apmeklēt. 

 

Lūk, dažas idejas fotosesijas norises vietai ārpus mājas:

 • Mājas pagalmā
 • Piemājas rotaļu laukumā
 • Jūsu vasarnīcā vai dārza mājiņā
 • Laukos pie vecvecākiem
 • Pludmalēs, mežos vai pļavās
 • Pilsētas parkā
 • Brīvdienu izbraucienā uz kādu no Latvijas nostūriem

3. CIK GARA BŪS FOTOSESIJA?

Fotosesijas ilgums ir 1, 2, 3 vai 4 stundas.

 

Kāda ir pievienotā vērtība garākām fotosesijām?

 

Pirmkārt, saņemsiet lielāku skaitu fotogrāfiju. Otrkārt, ar katru mūsu kopā pavadīto stundu, jūs kļūsiet arvien brīvāki un, ļoti iespējams, pat vairs neievērosiet fotoaparāta klātbūtni. Līdz ar to, fotogrāfijas būs dabiskākas un patiesākas.

 

1-2 stundu fotosesijām ir ļoti vēlams iepriekš ieplānot kādas konkrētas aktivitātes. 3-4h fotosesijas var būt vairāk improvizētas un neplānotas, ļaujoties ikdienas mirkļu plūdumam.

Idejas aktivitātēm:

 • Lēkāšana pa peļķēm, gultu vai batutu
 • Paslēpes, galda spēles vai Mēmais šovs
 • Pasaciņu lasīšana
 • Smilšu piļu būvēšana vai smilšu kūku cepšana
 • Īsto kūku cepšana
 • Ziepju burbuļu pūšana
 • Geokašings jeb slēpņošana
 • Jebkuras jūsu idejas, kuras kopīgi varam realizēt

4. KĀ NOTIKS FOTOSESIJA?

Lai fotogrāfijas būtu Tavai ģimenei patiešām nozīmīgas un vērtīgas, ir viens svarīgs (un savā ziņā arī ļoti aizraujošs) uzdevums, kam vērts pievērst uzmanību. Iedomājies, ka ir pagājuši divdesmit vai trīsdesmit gadi. Tu vai Tavi izaugušie bērni, vai jūs visi kopā, skatāties fotogrāfijas no fotosesijas dienas. Kuri varētu būt tie mirkļi, notikumi un detaļas, ko jūsu "nākotnes versijas" visvairāk gribēs tur ieraudzīt? :) Mēģiniet rast atbildi uz šo jautājumu, un fotosesijas laikā dariet tieši tās lietas un velciet mugurā to apģērbu, ko ar lielu prieku un nostaļģiskām atmiņām pēc gadiem vērosiet bildēs. 

Starpcitu, bieži vien tie ir tie mazie mirkļi, kuri ikdienas skrējienos paliek nepamanīti, jo bieži atkārtojas un jau šķiet pavisam ierasti. Tomēr pēc gadiem tieši šīs mazās detaļas un brīži ir tie, kas veido lielu daļu mūsu stāsta. 

5. VAI BILDES NO FOTOSESIJAS TIKS PUBLICĒTAS?

Jūsu ģimenes mājvieta un ikdiena ir ļoti personīga lieta. Ja vēlaties to neiznest ārpus jūsu ligzdiņas sienām, es pilnībā cienu jūsu izvēli.

 

No visas sirds novērtēju un saku mīļu paldies visām ģimenēm, kas drosmīgi devušas atļauju ieskatīties bildēs no viņu ikdienas. Fotogrāfijas, kas publicētas manā portfolio, kalpo par iedvesmu citiem – iedvesmu sarīkot fotosesiju arī savai ģimenei, lai uzdāvinātu sev iespēju apturēt laiku un saglabāt šodienas atmiņas rītdienai.

PIESAKIES ĢIMENES FOTOSESIJAI
APSKATI FOTO GALERIJU
IEPAZĪSTIES AR CENĀM
UZDOD JAUTĀJUMU